Aktuálně

změny v ordinační době:

---

Vzhledem k očekávanému nárůstu onemocnění Covid 19-omikron je náš postup vyřizování PCR žádanek a pracovních neschopností následující :

  • platí i pro zastupované pacienty


A) PODEZŘENÍ COVID-19 u neočkovaných: v případě počínajících respiračních obtíží nás kontaktujte telefonicky nebo e-mailem (při obsazené lince). Zašlete informace v následujícím tvaru: 1. Jméno a RČ 2. místo pobytu 3. telefon. číslo 4. den počátku příznaků 5. vyjmenování příznaků onemocnění (kašel, rýma, únava, bolesti kloubů, nejvyšší teplota, ztráta čichu apod... ) 6. profese 7. potřeba PN?, od kdy (zaměstnavatel, profese)


B) OČKOVANÍ PACIENTI MAJÍ NÁROK NA 5 PCR TESTŮ MĚSÍČNĚ ZDARMA.

Pokud jste očkovaní nebo rozočkovaní a máte příznaky, nekontaktujte nás o žádanku, ale rovnou si objednejte a nechte udělat PCR test.

Pracovní neschopnost můžeme vystavit až 3 dny zpětně- e-mailem případně telefonicky nám sdělte až výsledek.

(příklad: v úterý mám příznaky, již nejdu do práce. Objednám se na výtěr, který bude ve středu. Ve čtvrtek přijde výsledek, ale je již pozdě večer.

V pátek zavolám nebo napíšu mail . My jsme schopni v pátek vystavit PN od úterý).


OČKOVÁNÍ PROTI COVIDu 19- Očkujeme vakcínou Comirnaty od firmy Pfizer. 3. dávku lze aplikovat po 5 měsících od dávky druhé! Kdo absolvoval očkování pouze 1 dávkou vakcíny Janssen, může obdržet posilovací dávku již po 2 měsících.

On line rezervace v provozu v sekci Očkování 3. dávek Cov19 - termíny postupně přidáváme dle zájmu.

K rezervaci očkování 1. dávek systém nepoužívejte a ozvěte se mailem nebo telefonem - musíme zajistit termín i na 2. dávku.


Karantény z důvodu kontaktu s onemocněním Cov-19 vyřizuje kompletně Hygienik. Disponuje elektronickým systémem na vystavování pracovních neschopností s návazností na OSSZ.

Neprovádíme žádné trasování ani v rámci rodiny.

My vystavíme pracovní neschopnost ( a tím pádem izolaci) pouze v případě, že příznakového pacienta diagnostikujeme PCR testem. Také přebereme od KHS pracovní neschopnost - karanténu v případě, že pacient má v karanténě příznaky - je nemocný.

Vyšetření pacienta lékařem v naší ordinaci je možná pouze po individuální dohodě mailem nebo telefonem, kdy budete objednáni na konkrétní čas. To se týká i akutních vyšetření.

Telefonické konzultace s lékařem a žádosti o akutní objednání vyhrazeny na dobu : 7.40 -8.30. Ve čtvrtek 12.15 - 13.00. V tuto dobu prosím nezatěžujte linku jinými druhy hovorů (např. žádost o léky, běžné objednání)

Telefony začínáme zvedat vždy 10 minut po začátku ordinační doby.

Na očkování proti tetanu a FSME můžete přijít bez objednání . Objednací termíny na kontrolu chronické léčby (kontrola tlaku, DIA) jsou ve lhůtě cca 7-14 dní. Počítejte s tím a objednejte se s předstihem (kvůli lékům). Maily nevyřizujeme okamžitě, počítejte s lhůtou 1-3 dny, proto není vhodné používat k řešení akutních věcí.

  • Od začátku ledna zvyšuji cenu některých výkonů nehrazených zdrav. pojišťovnou- viz na příslušné straně.